OfertaRemont dachu

Generalny remont dachu to skomplikowane przedsięwzięcie. Remont jest konieczny w przypadku uszkodzenia więźby dachowej, bądź pokrycia. Zazwyczaj główną przyczyną przeciekania są ubytki, lub pęknięcia w poszyciu dachu. Unikanie remontu dachu, który jest nieszczelny może grozić uszkodzeniem całej konstrukcji dachowej.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Remont dachu Warszawa

Zajmujemy się remontami dachów spadzistych oraz płaskich w domach na terenie Warszawy. Naprawiamy dachy z dachówki ceramicznej i betonowej, dachy pokrywane blachą, papą, dachy kryte gontem oraz łupkiem.

Remont dachu to trudne zadanie, dlatego warto zlecić go profesjonalistom. Z pozoru niewielki błąd, może kosztować wiele pracy i pieniędzy. Dlatego nasza firma stosuje najnowsze technologie dekarskie, które łączymy ze starymi sprawdzonymi metodami, aby Państwa dach przetrwał wiele lat bez konieczności kolejnych remontów.

Cykliczna renowacja dachu oraz dbałość o jego właściwości hydroizolacji są niezwykle ważne. To naturalne, że wszelkie pokrycia dachowe ulegają uszkodzeniom na skutek oddziaływania zmiennych warunków atmosferycznych.

Warto pamiętać, iż przygotowując się do remontu dachu, należy najpierw zgłosić rozpoczęcie prac, bądź otrzymać pozwolenie na budowę. Zezwolenie będzie potrzebne jedynie w sytuacji całkowitej zmiany poszycia dachowego, natomiast pozwolenie w przypadku wymiany więźby dachowej, oraz podczas podwyższenia konstrukcji budynku. Wniosek o zezwolenie należy złożyć do Starostwa Powiatowego.

Informacje kontaktowe

Zapraszamy do kontaktu

Świadczymy usługi dekarskie we wszystkich dzielnicach Warszawy. Skontaktuj się z nami i zamów usługę już dziś!
Napisz
przemeklukasiak@wp.pl
Zadzwoń
512 657 657
Adres
ul. Dzielna 72, 00-154 Warszawa

Kiedy konieczny jest remont dachu?

Właściciele nieruchomości wiedzą, ile wysiłku kosztuje utrzymanie domów w należytej kondycji. Trzeba nie tylko zapewnić optymalne bezpieczeństwo mieszkańcom, ale także zadbać o względy wizualne. Najbardziej reprezentacyjną i jednocześnie funkcjonalną częścią domostwa powinien być dach. Bez niego nie da się bowiem zadbać o utrzymywanie ciepła czy prawidłową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, i szkodliwymi zjawiskami atmosferycznymi. Rola dachów jest nie do przecenienia, więc muszą być one trwałe i solidne. Cyklicznie należy też przeprowadzać ich renowację. Kiedy jest ona niezbędna i z czym to się wiąże? Kiedy natomiast całe zadaszenie podlega wymianie? Odpowiadamy!

Jakie są najczęstsze problemy z dachem?

Remonty dachów to kosztowne i czasochłonne działania, dlatego lepiej od czasu do czasu sprawdzać zadaszenie swojego domu, oczyszczać rynny i wymieniać obróbki blacharskie. Eksperci twierdzą, iż w polskim klimacie zadania takie należy podejmować dwa razy do roku, czyli bezpośrednio przed zimą oraz przed nadejściem wiosny. Profilaktyka pozwoli uniknąć poważniejszych prac oraz wielu wydatków.
Niestety, sporo osób reaguje dopiero wtedy, gdy dach zacznie przeciekać, pokryje się grzybem lub po prostu przestanie spełniać swoją rolę. Zdecydowanie lepiej zapobiegać kłopotom niż mierzyć się z konsekwencjami wieloletnich zaniedbań.

Warto pamiętać, że nieco inaczej wygląda pielęgnacja zadaszenia wykonanego z gontów, aniżeli dachówek czy innych rodzajów pokrycia. Trzeba zatem zorientować się w temacie i dostosować swoje działania do specyfiki danego zadaszenia. Zazwyczaj dach wystarczy tylko oczyszczać z nadmiaru liści, pyłów lub innych zanieczyszczeń. Problemami, z którymi muszą się mierzyć najczęściej właściciele domów są pęknięcia profili, mech pokrywający elementy dachowe, zapchane rynny, zalegający śnieg, zbierająca się deszczówka powodująca przecieki i nadmierną wilgoć, zniszczenia w wyniku gwałtownych zdarzeń, jak np. burze. Niezależnie od tego, czy dachy są pokryte dachówką betonową, ceramiczną, blachą, papą, strzechą, czy gontem drewnianym lub bitumicznym, pewnych zagrożeń po prostu nie da się uniknąć. Opisane bolączki mogą zatem stać się udziałem każdego, więc sprawna naprawa dachu jest niezwykle ważna.

Remont dachu – co to oznacza?

Drobne prace konserwacyjne wykonywane w niewielkich odstępach czasu mogą uchronić właścicieli posesji przed zrywaniem starego dachu i kładzeniem nowego. Z praktyki dekarskiej wynika, że bardziej narażone na niszczenie są płaskie dachy, na szczęście obecnie częściej wyposaża się domy w dachy pochyłe, z których łatwiej spada woda lub nieczystości. Nowoczesne dachy mają ergonomiczne i wydajne poszycia, które legitymują się imponującą wytrzymałością.

Remont zadaszenia i jego zakres każdorazowo jest indywidualną sprawą. Wszystko zależy bowiem od rozmiarów zniszczeń. Fachowcy muszą ocenić, czy dach kwalifikuje się do naprawy, czy też musi zostać wymieniony na nowy. Remonty często mogą zostać ograniczone do niezbędnego minimum, czyli wymiany elementów, które posiadają pęknięcia, szczeliny, wybrzuszenia lub całkowicie się odkleiły. Nie zawsze prace renowacyjne są uzasadnione i wystarczające. W przypadku dachów krytych papą nie ma np. większego sensu ciągłe łatanie poszczególnych prześwitów, gdyż lepiej od razu wzmocnić cały dach. Niegdyś większość domów miała pokrycia z papy, więc remonty wiązały się głównie z jej łataniem i gruntowaniem. Obecnie stawia się na bardziej innowacyjne rozwiązania, które łatwiej utrzymać w doskonałej kondycji. Dodatkowo można stosować różnego rodzaju impregnaty do pielęgnacji pokryć dachowych oraz wełnę mineralną dającą gwarancję optymalnej wentylacji, i termoregulacji.

Kiedy konieczna okazuje się wymiana poszycia dachu?

Co do zasady, wymienić należy każde pokrycie dachowe, które nie spełnia norm budowlanych i stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, lub życia domowników. Najczęściej wymiana dachu kojarzona jest ze starymi, zaniedbanymi budynkami, lecz zdarzają się sytuacje, gdy nawet w stosunkowo nowych obiektach trzeba dokonać wymiany poszycia. Jest to robione np. wtedy, gdy dach znacząco przecieka, zagnieździły się w nim grzyby, owady lub zniszczenia są tak zaawansowane, że renowacja nie ma głębszego uzasadnienia.

Dachy drewniane lub pokryte strzechą częściej padają ofiarą insektów, których bardzo trudno jest się pozbyć, gdy zadomowią się na dobre. Tego typu dachy mogą również chłonąć wilgoć i z czasem pleśnieć, co negatywnie odbija się na ludzkim zdrowiu, zwłaszcza w przypadku alergików. Nawet solidniejsze dachy z gontów z biegiem czasu pokrywają się mchem. Mogą też płowieć na ostrym słońcu i tracić swój pierwotny koloryt. Dachówki w wyniku niszczycielskiej siły wiatru, deszczu i mrozu mogą z kolei się kruszyć lub odpadać. Nawet najtrwalsze dachy ulegają stopniowej degradacji. Pojedyncze ubytki w dachówkach czy gontach można uzupełniać, lecz wszystko uzależnione jest od zakresu zniszczeń. Zwykła renowacja dachu nie wymaga zgłoszenia, natomiast jeśli chodzi o zmianę jego konstrukcji, przebudowę, wymianę więźby dachowej to należy uzyskać pozwolenie z właściwego miejscowo urzędu gminnego lub starostwa powiatowego.

Zdzisław Zdziś
Zdzisław Zdziś
2023-11-19
Bardzo profesjonalne usługi, punktualni, kompetentni. Po uszczelnieniu dachu nic nie przecieka. Polecam zdecydowanie!
Karina Antończak
Karina Antończak
2023-10-31
Rzetelni, punktualni, sprawnie wykonali pracę. Szanują czas i klienta. Polecam!
Ekipa z Podworka EzP
Ekipa z Podworka EzP
2023-10-30
Bardzo profesjonalna firma konkretnie Jestem zadowolony

© Copyright Usługi dekarskie Dekar-Dach | Wykonanie 2R Studio

2021 © Copyright – Usługi dekarskie Dekar-Dach | Wykonanie 2R Studio