OfertaOdśnieżanie dachu Warszawa

Zalegający śnieg na dachu stanowi zagrożenie dla jego konstrukcji, jak również dla osób które przebywają w okolicy budynku. Odśnieżanie dachu powinno zostać przeprowadzone profesjonalnie z zachowaniem standardów bezpieczeństwa. Najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie wykonania tego zadania doświadczonym pracownikom naszej firmy. Dysponujemy odpowiednim sprzętem i uprawnieniami. Prace na wysokości wymagają właściwego zabezpieczenia, istotne jest także doświadczenie dekarskie. Zgodnie z przepisami prawa nie można samodzielnie odśnieżać dachu, wymaga się odpowiednich uprawnień i szkoleń BHP.
Zapraszamy do szybkiego kontaktu na numer 512 657 657, jeśli na Państwa budynku pojawi się zagrożenie związane ze śniegiem na dachu. Wykonujemy odśnieżanie dachu w Warszawie i okolicach.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Kiedy trzeba wykonać odśnieżanie dachu?

Odśnieżanie dachu jest niezwykle istotne, ponieważ zalegający na nim śnieg stanowi dodatkowe obciążenie dla konstrukcji, oraz stanowi zagrożenie dla jego pokrycia. Jeśli śnieg będzie mokry i ciężki, to może dojść do uszkodzenia konstrukcji dachu, szczególnie jeśli już wcześniej z jakichś powodów została ona osłabiona. Warto wykonywać okresowe przeglądy dachu swojego budynku oraz wykonywać naprawy dachu, jeśli jego stan tego wymaga. Śnieg na dachu jest także problemem od strony prawnej. Zgodnie z artykułem ustawy dotyczącej prawa budowlanego zarządcy i właściciele obiektów są zobligowani do usuwania śniegu z dachu. Jeśli właściciele i zarządcy budynków nie będą przestrzegać przepisów, to muszą liczyć się z nałożeniem kary grzywny. W skrajnych przypadkach, w przypadku narażenia na utratę zdrowia lub życia, konsekwencje zaniechań mogą być poważne, i mogą mieć one także postać ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Pamiętaj, że śnieg zalegający na dachach może stać się przyczyną tragedii. Należy pamiętać, że mokry śnieg jest cięższy od białego puchu. W okresie odwilży nawet kilkucentymetrowa warstwa śniegu robi się ciężka i często zamienia się w lód. Jest to niebezpieczne dla konstrukcji dachów, szczególnie płaskich, a przede wszystkim dla zdrowia i życia ludzi. Podsumowując, jeden metr sześcienny (m³) puchu śniegowego waży do 200 kg, śniegu mokrego od 400 do 600 kg, a lodu aż około 900 kilogramów.

Odśnieżanie dachów Warszawa – oferta

Niepozorny śnieg na dachu stanowi poważne zagrożenie dla ludzi. Nie można bagatelizować zagrożenia, dlatego przy grubszej pokrywie śnieżnej warto zlecić jej usunięcie doświadczonym profesjonalistom z naszej firmy. Jest to usługa zaliczana do prac wysokościowych, dlatego niewskazane jest usuwanie śniegu z dachu we własnym zakresie.

Nasza firma zajmuje się odśnieżaniem dachów z budynków na terenie Warszawy i okolic. Mamy doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia do wykonywania prac na wysokościach. Odśnieżamy dachy płaskie i spadziste, tarasy, patia, balkony oraz usuwamy nawisy zalegającego śniegu i sople. Poza odśnieżaniem oferujemy również usługę wywozu śniegu. Swoją ofertę kierujemy zarówno do klientów prywatnych, jak i instytucji publicznych, osiedli mieszkaniowych, szkół czy marketów, chcących utrzymać zimą swoje budynki i dachy w dobrym stanie, a otoczenie wolne od zasp czy błota pośniegowego. Zapraszamy do współpracy, gwarantujemy ze swojej strony solidność i terminowość wykonania usługi.

Nasi specjaliści zrealizują sprawnie nawet najbardziej wymagające zlecenia. Śnieg zalegający na dachu przestanie być problemem. Stosowane są wyłącznie skuteczne i nieinwazyjne metody odśnieżania, ręczne, mechaniczne, chemiczne. Nasza ekipa zadba o bezpieczeństwo obiektu i osób, które w nim pracują. Nie trzeba martwić się o uszkodzenie konstrukcji dachu. Profesjonaliści dopilnują tego, aby usługa została wykonana w możliwie jak najkrótszym czasie. Nasi klienci mogą liczyć na krótki czas reakcji na zgłoszenie.

Zadzwoń do nas na numer 512 657 657 i zamów usługę odśnieżenia dachu.

Odśnieżanie dachu – czy jest obowiązkiem właściciela budynku?

Obowiązujące przepisy nie wskazują wprost na obowiązek odśnieżania dachów budynków. Jednak zgodnie z art. 61 pkt 2 właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany zapewnić bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia (m.in) intensywnych opadów atmosferycznych. Zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt 4 prawa budowlanego obiekt powinien podlegać kontroli w sytuacji wystąpienia m.in. intensywnych opadów śniegu, w przypadku gdy może to powodować powstanie zagrożenia dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Obowiązek wykonania kontroli spoczywa na właścicielach i zarządcach nieruchomości. W momencie, gdy inspektor nadzoru budowlanego stwierdzi, że obiekt budowlany może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi, bezpieczeństwu mienia bądź środowiska albo że jest w nieodpowiednim stanie technicznym, nakaże usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości, określając termin wykonania tego obowiązku, może także zakazać użytkowania obiektu budowlanego lub jego części do czasu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.

Należy także zwrócić uwagę, że właściciel (współwłaściciele) lub zarządca obiektu budowlanego ponoszą odpowiedzialność określoną w art. 91a prawa budowlanego w przypadku, gdy nie zapewnili bezpiecznego użytkowania obiektu, np. w sytuacji intensywnych opadów atmosferycznych, które mogły mieć wpływ na uszkodzenie budynku.

Potrzebujesz odśnieżyć swój dach w Warszawie?

Zapraszamy do kontaktu

Świadczymy usługi odśnieżania dachu we wszystkich dzielnicach Warszawy. Skontaktuj się z nami i zamów usługę już dziś!
Napisz
przemeklukasiak@wp.pl
Zadzwoń
512 657 657
Adres
ul. Dzielna 72, 00-154 Warszawa
Zdzisław Zdziś
Zdzisław Zdziś
2023-11-19
Bardzo profesjonalne usługi, punktualni, kompetentni. Po uszczelnieniu dachu nic nie przecieka. Polecam zdecydowanie!
Karina Antończak
Karina Antończak
2023-10-31
Rzetelni, punktualni, sprawnie wykonali pracę. Szanują czas i klienta. Polecam!
Ekipa z Podworka EzP
Ekipa z Podworka EzP
2023-10-30
Bardzo profesjonalna firma konkretnie Jestem zadowolony

© Copyright Usługi dekarskie Dekar-Dach | Wykonanie 2R Studio

2021 © Copyright – Usługi dekarskie Dekar-Dach | Wykonanie 2R Studio